FAQ - často kladené otázky

Aký je postup pri registrácii .SK domény?
Odpoveď: So zmenou spoločnosti, prevádzkujúcej systém SK-NIC, sa zmenili aj pravidlá jej registrácie. Aktuálne je jej registrácia jednoduchá a bezproblémová, obdobná s registráciu generických domén (com/net/org). Žiadne písomné žiadosti a notárske overenia preto nie sú viac nutné, všetky domény registrujeme automaticky v mene našich zákazníkov.

Ak si však túžite zaspomínať na staré, hrôzostrašné časy registrácie SK domén, máme tu pre vás malú pripomienkovú hru z roku 2003: Manic Informatic
 
Ako dlho trvá zriadenie hostingu?
Odpoveď: Web hosting aktivujeme v deň úhrady zálohovej faktúry, po aktivácii služby Vám zašleme e-mail s podrobným popisom nastavení. Od momentu aktivácie môžete nahrať stránku na server, a budú sprístupnené všetky funkcie Control Centra. Nové domény sú registrované v čase aktivácie služby. Domény .SK sú funkčné do 5 hodín od registrácie, ostatné domény do 24 hodín od registrácie.
 
Koľko domén môžem vlastniť?
Odpoveď: Neexistujú žiadne limity na počet domén ktoré si môžete zaregistrovať. Môžete vlastniť ľubovoľný počet domén - slovenských, aj zahraničných.
 
Koľko diskového priestoru mi môžete poskytnúť pre moju stránku?
Odpoveď: Diskový priestor je pridelený podľa hostingového balíka, ktorý si u nás objednáte. Už aj základný hosting "Alfa" ponúka až 5000 MB diskového priestoru (pre web, databázu a e-mail), čo postačuje pre bežné WWW stránky. Ak plánujete hosting pre viacero domén, celkom určite vás uspokojí balík "Gama" alebo "Delta", ktoré umožnujú prevádzkovať až desať a viac domén v celkovej kapacite do 100 GB.
 
Koľko e-mail adries si môžem u vás vytvoriť?
Odpoveď: Počet samostatných e-mail schránok sa taktiež líši v závislosti od služby ktorú si objednáte. V balíku "Alfa" ponúkame 100 samostatných POP3 e-mail schránok, ktoré môžu využívať napr. zamestnanci vašej firmy, alebo externí spolupracovníci. Balík poskytuje nelimitovaný počet e-mail schránok.
 
Aké služby v súvislosti s e-mailom poskytujete?
Odpoveď: Náš hosting poskytuje vysoko nadštandardné e-mailové služby. Možnosti ktoré Vám ponúkame, zďaleka presahujú rámec bežných služieb konkurencie. V administračnom systéme si môžete sami spravovať a nastavovať jednotlivé parametre. Od vytvárania samostatných mailboxov (prístupných cez POP3/IMAP), cez administráciu aliasov/presmerovaní, nastavenie automatických odpovedačov na e-maily (napr. automatické zasielanie cenníkov, automatické odpovedanie v prípade dovolenky, atď), až po správu komplexných e-mailových konferencii a diskusných skupín. Prístup k pošte cez POP3/IMAP (podporuje napr. Microsoft Outlook) môžete mať plne šifrovaný, čo znamená úplnú bezpečnosť, bez strachu o odchytenie Vašeho hesla alebo sťahovanej pošty. Dostupnosť pošty na cestách zabezpečuje Webmail - prístup k pošte cez web prehliadač. Samozrejmosťou je tu takisto plne šifrovaný prístup (SSL), podobne ako v prístupe do internetbankingu.
 
Môžem si zaheslovať časti svojej stránky?
Odpoveď: Áno, prístup do jednotlivých častí svojej stránky si môžete zabezpečiť heslom. Môžete k ľubovolnému adresáru prideliť ľubovolný počet kônt so samostatným prihlasovacím menom a heslom.
 
Môžem u vás prevádzkovať aj PHP stránky s databázou?
Odpoveď: Áno, PHP skripty sú plne podporované. Z databázových systémov podporujeme MySQL a PostgreSQL.
 
Podporujete aj Java applety a Flash?
Odpoveď: Java applety a Flash prezentácie vám budú fungovať bez problémov, sú podporované na strane internetových prehliadačov, preto nemusíte u nás nič špeciálne nastavovať.
 
Kedy si môžem aktualizovať moje stránky?
Odpoveď: Svoje stránky si môžete aktualizovať kedykoľvek, prostredníctvom FTP alebo SCP prístupu. Môžete si vytvoriť aj viac FTP kônt, a nechať spravovať časti svojej stránky iným ľuďom (vhodné pri väčších projektoch s viacerými spolupracovníkmi).
 
Podporujete šifrovaný prístup k FTP?
Odpoveď: Áno, je možné pripojiť sa k FTP cez SSL/TLS autentifikáciu. Šifrovaný je komunikačný kanál, preto nie je možné odchytiť prístupové meno a heslo. Uvedený spôsob autentifikácie podporuje napr. program FlashFXP. Takisto podporujeme šifrovaný prístup cez zabezpečený protokol SCP, podporovaný napr. aplikáciou WinSCP.
 
Môžem si u vás objednať iba doménu, bez web hostingu?
Odpoveď: Na túto služu poskytujeme špeciálny balík s názvom "DNS Park", s ktorým si môžete objednať doménu bez toho, aby ste si k nej kúpili web hosting. Zakúpená doména je hosťovaná na našich DNS serveroch, kde získate plnú správu DNS nastavení cez Control Center.
 
Zahŕňa cena hostingu aj poplatok za registráciu domény?
Odpoveď: Nie, ceny hostingových balíkov sú uvádzané bez poplatku za doménu, z viacerých dôvodov: Poplatky za jednotlivé domény sa líšia podľa koncovky domény, a taktiež si môže zákazník zabezpečiť registráciu alebo prevod domény vo vlastnej réžii.
 
Je prevod domén spoplatňovaný?
Odpoveď: Áno, väčšina registrátorov domén ich prevod spoplatňuje, pridanou hodnotou je však zároveň predĺženie platnosti domény o jeden rok.
 
Ako vytvoriť úplne samostantú subdoménu (tzn. nie ako podadresár inej domény)?
Odpoveď: V hlavnom adresári (/) vytvorte pre každú subdoménu samostatný adresár. Vytvorte aj adresár pre hlavný web. V Control Centre v sekcii "www" posuňte koreňové adresáre pre dané subdomény (aj pre hlavný web) na vytvorené adresáre. Získate tak oddelený priestor pre subdomény. Do každého adresára môžete nasmerovať osobitné FTP kontá. Navyše takto môžete mať adresáre, ktoré budú mimo www priestoru.
 
Mám u vás zriadený web hosting pre svoju doménu. Potrebujem mať svoje stránky dostupné aj pod inou doménou - je nutné zriadiť samostatný hosting?
Odpoveď: Nie, stačí si zakúpiť balík DNS Park, a v Control Centre si nastaviť alias pre doménu. Službu DNS Park je nutné objednať pod rovnakým zákazníckym menom, ako bola objednaná pôvodná doména. Alias nastavíte v sekcii "www" -> Aliasy -> Vytvoriť nový alias, Adresa: www [vyberte novú doménu z DNS Parku] -> Vytvoriť.
 
Je možné k balíku WWW Park dokúpiť MySQL databázy?
Odpoveď: V balíkoch pre parkovanie domén nie je možné používať ani dokúpiť databázy. Pre projekt vyžadujúci podporu MySQL je potrebné objednať klasický hostingový balík Alfa alebo vyšší.
 


Nastavit SuperHosting.SK ako Home Page | Pridať medzi obľúbené | Kontaktné informácie
© Atlantis Systems, s.r.o.